Широкоформатний друк: Технології - Реклама Маркет
Актуальні ціни уточнюйте у менеджера
Головна » БлогШирокоформатний друк: Технології й можливості

Широкоформатний друк: Технології й можливості

Широкоформатний друк є одним з найефективніших інструментів в сучасному маркетингу, який допомагає бізнесам привернути увагу клієнтів та підвищити свою видимість. Ця технологія друку використовується для створення великоформатних графічних зображень, що можуть зустрічатися на рекламних банерах, вивісках, дизайні інтер’єрів та багатьох інших рекламних матеріалах. Варто розглянути детальніше інформацію про широкоформатний друк: технології. 
Тут ми розглянемо основні аспекти широкоформатного друку, зосередимося на технологіях, що використовуються та розкриємо можливості цього виду друку. Відкрийте для себе всі переваги широкоформатного друку та дізнайтеся, як використовувати його для успіху вашого бізнесу.

Технології широкоформатного друку

Широкоформатний друк є надзвичайно розповсюдженим рішенням для виготовлення великоформатних рекламних матеріалів. Існує кілька різних технологій, що використовуються в широкоформатному друці, таких як УФ (ультрафіолет), друк водними чорнилами, латексний, сольвентний, ударний та термосублімаційний друк. Кожна з цих технологій має свої особливості та переваги.

УФ-друк (ультрафіолетовий друк).

УФ-друк є однією з найпоширеніших технологій у широкоформатному друці. У цій технології використовуються спеціальні УФ-чорнила, які твердішають під впливом ультрафіолетового випромінювання. Особливістю УФ-друку є те, що чорнила миттєво застигають на поверхні матеріалу, що дозволяє отримати яскраві, стійкі до вигорання та водостійкі зображення. УФ-друк зазвичай використовують для друку на пластику, склі, металі та дереві. 
Сольвентний друк. Ця технологія використовує розчинники для розрідження спеціального типу чорнила. Сольвентний друк є водостійким і витривалим, що робить його ідеальним для зовнішньої реклами.

Ударний друк.

Тут використовують ультразвукові хвилі для розбризкування чорнила на поверхню. Цей тип друку забезпечує високу якість зображень і деталізацію на різних матеріалах.

Термосублімаційний друк.

Під час такого виду друку застосовують спеціальне чорнило, яке під дією нагріву переходить з твердого стану в газоподібний і потім знову у твердий стан, закріплюючись таким чином на поверхні матеріалу. Термосублімаційний друк забезпечує яскравість кольорів і високу деталізацію зображення.

Друк водними чорнилами.

Друк водними чорнилами став популярним в останні роки завдяки своїй екологічності та високій якості зображень. Ця технологія використовує водорозчинні чорнила, які наносяться на поверхню матеріалу, а потім висихають шляхом випаровування води. Такий друк не є токсичним та позбавлений неприємного запаху під час виробництва.

Латексний друк.

Латексний друк використовує спеціальні латексні чорнила, які швидко висихають та утворюють плівку на поверхні матеріалу. Ця технологія дозволяє друкувати на різних матеріалах, включаючи вініл, банерну тканину, папір та інші.
Роздільна здатність та вибір правильного матеріалу також є важливими аспектами при розробці реклами з використанням широкоформатного друку. 
Роздільна здатність відображає кількість пікселів на дюйм, визначає деталізацію та чіткість зображення. Чим вища роздільна здатність, тим більша кількість деталей може бути відображена на друкованому матеріалі. Зазвичай роздільна здатність в широкоформатному друці коливається від 72 до 2400 пікселів на дюйм.
Для отримання високої якості зображення потрібно мати початковий файл з високою роздільною здатністю. Якщо макет має низьку роздільну здатність, підвищення її шляхом простого масштабування може призвести до втрати якості й розмитості зображення. Тому важливо використовувати високоякісні файли з належною роздільною здатністю для забезпечення необхідного результату.
Треба враховувати, що різні матеріали мають свої унікальні властивості, які можуть впливати на якість широкоформатного друку, стійкість до зовнішніх факторів та естетичний вигляд друкованого матеріалу.
Наприклад, для виготовлення банерів та вивісок зазвичай використовують вінілові матеріали, які мають високу міцність, стійкість до ультрафіолетового випромінювання та вологи. 
Також варто враховувати умови, в яких буде використовуватись друкований матеріал. Так для зовнішньої реклами на вулицях потрібно вибирати матеріали, які витримують вплив погодних умов, ультрафіолетового випромінювання та механічного зносу.

Можливості широкоформатного друку

Широкоформатний друк надає безліч можливостей для створення рекламної продукції. 

  • Банери та плакати: Рекламні банери є одним з найпоширеніших використань широкоформатного друку. Вони можуть бути розміщені на будівлях, білбордах, стадіонах, всередині закладів та транспорті. Банери привертають увагу прохожих і створюють сильний рекламний ефект завдяки можливостям широкоформатного друку.
  • Вивіски та написи: Вивіски є ефективним засобом залучення клієнтів до вашого магазину або бізнесу. Широкоформатний друк дозволяє створювати яскраві й привабливі вивіски та написи з логотипами, зображеннями та іншою інформацією, використовувати їх для просування бренду на фасадах та інших площадках.
  • Транспортна реклама: Використання широкоформатного друку на автомобілях, таксі та громадському транспорті є чудовим способом привернути увагу до вашого бренду або пропозиції. Мобільна реклама на транспорті охоплює велику аудиторію та забезпечує високу розпізнаваність бренду.
  • Дизайн інтер’єрів: Широкоформатний друк використовується для створення унікальних дизайнерських рішень у сфері інтер’єру. Це можуть бути графічні зображення на стінах, підлогах або скляних поверхнях, що додають атмосфери та привабливості приміщенню.

Переваги використання широкоформатного друку

Безперечно, широкоформатний друк візуально привабливий – завдяки великому формату та високій якості друку, широкоформатні матеріали привертають увагу та створюють запам’ятовувані враження. Така реклама дозволяє передати повідомлення вашого бренду чітко та ефективно. Візуальний ефект може бути посилено використанням яскравих кольорів, контрастів та креативних дизайнів. 

Так, зовнішній вигляд рекламного оголошення дорівнює ефективній передачі рекламного повідомлення. Великий формат, яскраві кольори та висока якість зображення допомагають зробити рекламу помітною та такою, що запам’ятовується. Це особливо корисно для виставкових стендів, білбордів, постерів, де важливо привернути увагу потенційних клієнтів, котрі ще не знають про ваш бренд.

З використанням широкоформатного друку також виготовляють рекламні матеріали різних розмірів та форматів, що відкриває безліч творчих можливостей для рекламних кампаній. Крім того, цей вид друку досі швидкий у виготовленні, що рятує в випадках, коли замовлення необхідно виконати в короткі терміни – важливий аргумент “ЗА” для термінових рекламних кампаній чи подій.

Проте попри вибір матеріалу та терміновість замовлення рекламне оголошення зберігає довговічність та стійкість до зовнішніх впливів. Це дозволяє матеріалам зберігати свою якість та ефективність протягом тривалого часу.

Саме тому широкоформатний друк знайшов застосування в різних галузях: від реклами продуктів та послуг до культурних заходів та політичних кампаній. Він використовується для створення банерів, вивісок, постерів, рекламних стендів, транспортної реклами, декорування інтер’єрів та багатьох інших рекламних продуктів.

Необхідно враховувати можливості таргетингу – пропонований вид друку підходить для налаштовування рекламного повідомлення для конкретної аудиторії залежно від її інтересів та місцезнаходження. 

Приклади успішного використання широкоформатного друку

Світові та українські компанії активно використовують широкоформатний друк для підтримки впізнаваності бренду та пошуку креативних рішень у внутрішній та зовнішній рекламі.

Так, компанія з виготовлення енергетичних напоїв “Red Bul”l активно використовує широкоформатний друк для просування своїх екстремальних спортивних заходів. Вони створюють великі банери та вивіски, на яких зображені спортсмени, що виконують найрізноманітніше трюки. Це не тільки привертає увагу глядачів, але й створює асоціацію бренду “Red Bull” з екстремальними видами спорту та енергією.

“Нова Пошта” – провідна українська кур’єрська компанія також використовує широкоформатний друк для реклами своїх послуг. Компанія створює великі банери та плакати з візуально привабливими зображеннями кур’єрів та впізнаваним логотипом з 4 стрілками, щоб привернути увагу клієнтів та збільшити свою впізнаваність на ринку. Їх банери можна побачити також на заходах, що фінансуються або організовані брендом, наприклад, спортивні напівмарафони. 
Всі ці аспекти роблять широкоформатний друк потужним інструментом для реклами й маркетингу. Він надає багато можливостей для створення великоформатних рекламних матеріалів, які привертають увагу та ефективно передають повідомлення бренду. Ця технологія має безліч переваг, таких як візуальна привабливість, гнучкість та швидкість виготовлення. Багато компаній вже успішно використовують широкоформатний друк для підвищення своєї видимості й досягнення більшої рекламної ефективності.

Підписуйтесь та стежте за нами в Instagram та Tiktok.